Po co peelingować okolicę brwi?

O peelingowaniu ciała czy twarzy dużo się mówi, ale czy wiesz że również skóra okolic jak i samych brwi tego potrzebuje?

Dziś nasi eksperci zdradzą jak zadbać o skórę brwi dzięki peelingu.

Peeling skóry okolic włosków brwi to kluczowa sprawa przy koloryzacji. Na wygładzonej skórze kolor wygląda zdecydowanie lepiej a farba czy henna pudrowa, trzyma się dłużej.

Peeling warto wykonywać 1-2 razy w tygodniu, nie tylko przed samą stylizacją brwi bo dzięki temu pozbywamy się martwego naskórka więc wszelkie odżywki lepiej będą mogły działać! Pamiętaj by częstotliwość wykonywania peelingu dopasować do typu, wrażliwości i potrzeb skóry.

Jeżeli codziennie wykonujesz makijaż brwi, np. kredką, pomadą czy cieniem i będziesz regularnie peelingować skórę brwi to zobaczysz ogromną różnicę również przy wykonywaniu makijażu!

Jak nakładać peeling? Delikatnymi, okrężnymi ruchami wmasuj a następnie dokładnie zmyj.

Na rynku mamy wiele rodzajów peelingów. Mogą być drobnoziarniste, gruboziarniste a także enzymatyczne. To nie wszystko! Eksperci szczególnie polecają peeling w żelu marki Supercilium stworzony specjalnie dla skóry brwi. Żel zawiera 4% AHA, który oczyszcza, złuszcza i usuwa martwe komórki naskórka. Ten produkt szczególnie polecamy stylistkom brwi a także do domowego użytku przy szczególnej ostrożności!