Świadoma pielęgnacja domowa- #2 PRAWIDŁOWE KROKI PIELĘGNACJI DOMOWEJ

Znając już swój typ cery, jesteś coraz bliżej momentu, aby wprowadzić do swojego życia prawidłową pielęgnację domową. Twoja pielęgnacja domowa po takiej dawce wiedzy, będzie opierała się na twojej świadomości odnośnie do tego, co lubi Twoja skóra i jak powinnaś się nią zajmować. Jednak zanim przejdziemy do tematu związanego z tym, co powinnaś dostarczyć swojej skórze, skupmy się na prawidłowych krokach domowej pielęgnacji.

Prawidłowe kroki pielęgnacji domowej kluczem do tego, aby pielęgnacja domowa była w pełni udana

By sprawić, aby pielęgnacja domowa przynosiła efekty, których oczekujemy od zakupionych kosmetyków. Po pierwsze powinniśmy wprowadzić do naszej pielęgnacji regularność, bo to dzięki niej w głównej mierze uzyskujemy zamierzony efekt. Regularność to nie jedyna żelazna zasada domowej pielęgnacji. Drugą żelazną zasadą, której powinniśmy przestrzegać podczas wprowadzania prawidłowej pielęgnacji domowej, jest odpowiednia kolejność czynności, które wykonujemy podczas naszej rutyny. Warto zaznaczyć, że kroki, które wykonujemy, powinny być w odpowiedniej kolejności. Jest to nie tylko dla naszej wygody, ale również oddziaływanie, niektórych produktów na siebie, może być niekorzystne.

Prawidłowe kroki pielęgnacji domowej wykonywanej rano

  • Oczyszczenie twarzy– Możesz zastanawiać się, dlaczego ten punkt znalazł się jako pierwszy na liście? Przecież myłaś twarz wieczorem, a po tym jedynym miejscem, w którym byłaś, było łóżko. Mimo tego, po umyciu twarzy wieczorem nie była ona narażona na żadne zanieczyszczenia, warto oczyścić ją po śnie. Robimy to, po to aby usunąć pozostałości wieczornej pielęgnacji, sebum oraz roztocza mieszkające w naszej pościeli.
  • Tonizacja– Użycie toniku jest ważnym krokiem naszej pielęgnacji, bo to właśnie on przywraca odpowiednie pH, naszej skóry szykując ją, na nałożenie kolejnych wartościowych produktów.
  • Krem/ serum z antyoksydantami– Krem albo serum z antyoksydantami jest niezwykle ważnym krokiem, który pomijamy podczas porannej pielęgnacji twarzy. Nie powinniśmy zapominać o tym, aby nałożyć krem albo serum o działaniu antyoksydacyjnym. To właśnie te składniki chronią naszą twarz przed szkodliwymi rodnikami, które „atakują” ją w ciągu dnia.
  • Krem SPF– Nakładanie kremu z filtrem, jest krokiem, który powinniśmy wykonywać CAŁY ROK! Zapytasz dlaczego? Już spieszymy z wyjaśnieniem. Nie chodzi tu o samo uniknięcie opalenia twarzy, ale o to, by powstrzymać fotostarzenie. Fotostarzenie w głównej mierze odpowiedzialne jest za starzenie się naszej skóry. W skrócie to właśnie promienie UV emitowane przez światło odpowiedzialne są za szybsze powstanie zmarszczek.

Prawidłowe kroki pielęgnacji domowej wykonywanej wieczorem

  • Demakijaż– Często mylony z oczyszczaniem twarzy, jednak nie na tym on polega. Demakijaż jak sama nazwa mówi, jest to usunięcie makijażu za pomocą przeznaczonych do tego środków, są to zazwyczaj mleczka, płyny micelarne. Dlaczego, zaznaczamy to, aby nie mylić demakijażu z oczyszczeniem twarzy? Dlatego, że demakijaż służy do zmycia kolorowych kosmetyków i jest etapem, który przygotowawczym przed właściwą pielęgnacją.
  • Oczyszczanie twarzy– Jest to moment, podczas którego oczyszczamy naszą twarz z zanieczyszczeń oraz resztek makijażu. Oczyszczanie można nazwać bazą pielęgnacji twarzy. Pamiętaj, oczyszczania twarzy nie należy wykonywać wodą, są do tego specjalne środki, które ułatwią Ci dokładne oczyszczenie skóry twarzy.
  • Tonizacja– Dokładnie, tak jak w przypadku porannej pielęgnacji twarzy, tonizacja twarzy przy pomocy toniku lub hydrolatu, jest momentem, w którym przywracamy odpowiednie pH skóry, przygotowując ją do dalszej pielęgnacji.
  • Kosmetyki o działaniu „extra” (stosowane przeważnie raz w tygodniu)-Podczas układania codziennej pielęgnacji powinnaś wybrać dzień w tygodniu, podczas którego będziesz dawała swojej skórze coś „extra”- składniki do zadań specjalnych, które dodatkowo odżywią Twoją skórę. Często takie dodatkowe składniki, które zaleca się do stosowania raz w tygodniu, znajdziemy w maskach do twarzy, a ich zadaniem jest zazwyczaj rozświetlenie, lifting, odżywienie skóry. Do tego kroku możemy również zaliczyć peeling, którego użycie również powinno odbywać się raz w tygodniu.
  • Krem pod oczy– Kremy pod oczy są produktami, o których często się zapomina, jednak są one istotnie ważne, a dlaczego? Bo to właśnie w okolicy oczu, zauważymy pierwsze odznaki starzenia spowodowane cienką i delikatną skórą w tym obszarze. Odżywiona skóra wokół oczy nadaje, nam świeżości i młodzieńczego spojrzenia, podkreślając nasze atuty i piękno wykonanych stylizacji.
  • Krem/serum na noc– Podczas tego ostatniego kroku należy zdecydować się na jeden ulubiony produkt, najlepiej w tym kroku sprawdzą się kremy dedykowane do poszczególnych typów cery, pomagając nam osiągnąć jak najlepszy wygląd naszej skóry. Jednak nie zapominajmy też o tym, aby odżywiać nasze rzęsy i brwi.

Pamiętajmy o tym, że dobra pielęgnacja zaczyna się, wtedy kiedy jest ona regularna oraz wykonywana jest produktami wysokiej jakości (które możesz dostać w naszym sklepie) dopasowanymi do Twojego typu cery. Twoja skóra twarzy z pewnością Ci się odwdzięczy. Kiedy zadbasz o odpowiednią pielęgnację, pamiętając o podstawie, jaką jest utrzymanie odpowiedniego nawilżenia (nawet w przypadku skóry tłustej!) oraz regularność w wykonywanych przez Ciebie czynnościach.