Dlaczego warto wykonywać peeling ciała?

Gdy myślimy o peelingowaniu skóry to głównie skupiamy się na twarzy i dekolcie. Dziś powiemy Wam dlaczego warto peelingować całe ciało. Nie warto odkładać tego na później!

Peeling skóry złuszcza martwy, całkowicie zbędny naskórek, wygładza i jednocześnie nawilża skórę. Po wykonaniu peelingu dobrze jest nałożyć balsam lub mleczko bo dzięki temu skóra zostanie bardzo głęboko nawilżona i zregenerowana. Dodatkowo przy peelingowaniu ciała pobudzamy krążenie!

Niestety z wiekiem skóra twarzy jak i całego ciała wolniej się regeneruje, dlatego nie warto odkładać dbania o skórę na później. Zapewniamy – odwdzięczy Ci się za to.

Jak często peelingować skórę ciała? Przynajmniej raz w tygodniu lub przed opalaniem, nakładaniem samoopalacza, przed depilacją a także przed wykonaniem manicure / pedicure.  Najważniejsze jest jednak to by wykonywać peeling regularnie i wybierać dobre produkty.

Czego możemy się spodziewać po peelingu skóry?

  • Poprawy wyglądu skóry w tym zmniejszenia celulitu
  • Zmniejszenia niedoskonałości, drobne przebarwienia i wygładza skórę.
  • Pobudzenia skóry do regeneracji, skóra dużo lepiej przyjmuje kolejne produkty pielęgnacyjne.

Często słyszymy że panie i panowie nie lubią peelingowania skóry bo „wszystko” dokoła się brudzi, ciężko spłukać produkt a na skórze zostaje dziwny film po którym ślizgają się inne produkty. Właśnie dlatego warto wybierać produkty profesjonalne które nie tylko pięknie pachną, skutecznie usuwają martwy naskórek ale przede wszystkim dbają o skórę. Polecamy peelingi gabinetowej marki Lycon do użytku domowego, teraz w dwóch rozmiarach – duże opakowanie, idealne do łazienki a także miniaturka która świetnie sprawdzi się w podróż.